KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11819652
nr 1181 9652
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1945, arbetshästar på åker, 38x54
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 maj 2018
kl 19:49:36
4/5 17:54:32
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell